A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: fopen(/var/cpanel/php/sessions/ea-php74/ci_session4dfa175407ebffd86f6e7247874386c83257a043): failed to open stream: No space left on device

Filename: drivers/Session_files_driver.php

Line Number: 176

Backtrace:

File: /home/cocukakademi/public_html/application/core/Veripay_Controller.php
Line: 16
Function: __construct

File: /home/cocukakademi/public_html/application/controllers/Homepage.php
Line: 16
Function: __construct

File: /home/cocukakademi/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: session_start(): Failed to read session data: user (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php74)

Filename: Session/Session.php

Line Number: 143

Backtrace:

File: /home/cocukakademi/public_html/application/core/Veripay_Controller.php
Line: 16
Function: __construct

File: /home/cocukakademi/public_html/application/controllers/Homepage.php
Line: 16
Function: __construct

File: /home/cocukakademi/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

Dikkat Güçlendirme Seti - Çocuk Akademi
Müşteri Temsilcisi j
Tuğba
Müşteri Temsilcisi j

Merhaba ben Tuğba. WhatsApp üzerinden bize yazabilirsiniz.

06:47
Whatsapp Destek Hattı

Dikkat Güçlendirme Seti

Dikkat Güçlendirme Seti çocuğunuzun ihtiyaç duyacağı kaliteli zaman kavramı için doğru bir yönelimin ilk aşamasıdır.

Dikkat Güçlendirme Setleri ve Çocuk Akademi

Parçası olduğumuz dijital çağın çocuklarımız için oluşturduğu en büyük tehdit telefon ve tablet gibi cihazların bilinçsiz ve aşırı kullanımı olarak kendini belli ediyor. Pek çok çocuk, henüz bebek yaşlardan itibaren telefon ve tablet kıskacında sıkışıp kalıyor. Bu şekilde hem yaşlarının ve gelişim seviyelerinin gerektirdiği fiziksel aktivitelerden uzak kalıyor, hem de zihinsel anlamda gerektiği gibi, çok yönlü olarak desteklenemiyorlar. Bilhassa 2 yaşından itibaren çocuklarınızın verimli ve kaliteli zaman geçirmesine yardımcı olacak, onlara öğrenmenin ve keşfetme duygusunun zevkini sonuna kadar yaşatacak etkinlikler içine girmesi sağlıklı gelişimleri için son derece büyük önem arz ediyor. Bu amaçla ebeveynler olarak profesyonel anlamda tasarlanıp üretilen dikkat güçlendirme setlerine başvurabilirsiniz. Dikkat güçlendirme seti ile çocuğunuzla eğlenceli vakit geçirirken onun fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimini olması gerektiği gibi destekleme şansına erişebilirsiniz.

 

Dikkat Güçlendirme Seti ve Kaliteli Zaman

Dört bir yanımızı saran dikkat dağıtıcı çok sayıda unsur arasında anne-babalık görevini icra etmeye çalışan ebeveynler olarak çocuklarınızın gelişim süreçlerini yakından takip ediyorsunuz. Onların kişisel gelişimlerini en iyi şekilde destekleyecek ürün ve etkinlik peşinde koşmayı kendinize görev addediyorsunuz. Yoğun ve kalabalık günlük yaşamın temposu içinde çocuğunuzla birlikte kaliteli ve verimli zaman geçirmek istiyorsunuz. Bu şekilde onun fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimini desteklerken birlikte eğlenceli ve unutulmaz anılara da imza atma gayreti içine giriyorsunuz. İşte bu yolda ihtiyacınız olan şey; işinizi kolaylaştıracak, sizi bilfiil yeni aktivite peşinde yormayacak birtakım araçlara ulaşmaktan ibaret. Bir oyun ve eğitim seti alternatifi olarak dikkat güçlendirme seti bu noktada devreye giriyor ve çocuğunuzla birlikte hayal ettiğiniz hoş ve eğitici vakitleri gerçek kılmanıza yardımcı oluyor.

Çocuk Döneminde Algılama Süreci

Çocuklar zamanlarının tamamına yakınını eğlenerek geçirmek isterler. Onların eğlence anlayışları aslında aynı zamanda dünyayı keşfetme ve algılama süreçlerinin de mimarıdır. Bu nedenle ebeveynler ve eğitimciler olarak size düşen görev çocuklara, ekmek ve su gibi ihtiyaç duydukları oyun ve eğlence saatlerini sağlarken aynı zamanda bir şeyler öğrenmelerine de yardımcı olmaktır. Bu amaçla geliştirilen dikkat güçlendirme seti alternatifleri size tam da aradığınız oyun ve eğitim birlikteliğini sağlar. Bilimsel veriler ışığında ve profesyonel anlamda tasarlanıp geliştirilen, alanında uzman pedagogların ve çocuk gelişimcilerin onayından geçen eğitim setleri ile çocuğunuzun aynı anda hem oyun ve eğlence ihtiyacını karşılamanız, hem de çok yönlü gelişimlerine katkıda bulunmanız mümkün hale gelir.

Çocuk Döneminde Gelişim ve İlerleme

Dikkat Güçlendirme Seti 2 Yaş

İnsan yaşamının hiçbir döneminde gelişim ve ilerleme çocukluk yıllarında olduğu kadar hızlı değildir. Çocuklar hayatlarının ilk yıllarında içinde bulundukları dünyayı keşfetmek için inanılmaz bir çaba ve merak içine girerler. Onları bu süreçte daha da cesaretlendirmek ve gelişimlerini desteklemek için günümüzde pek çok araçtan söz etmek mümkündür. Bunlardan en etkili olanlar dikkat güçlendirme seti olarak tanımlanan, çocuğa oyun oynama ve öğrenme imkanını aynı anda sağlayan materyallerdir. İçerisinde bulunan ve farklı temaları ele alan egzersizler sayesinde çocukların fiziksel, zihinsel, sosyal, duygusal ve dilsel bakımdan ideal gelişimleri desteklenebilir. Ayrıca dikkat güçlendirme setleri çocuk-ebeveyn birlikteliği ile uygulanabilen, çocukla ebeveyn arasındaki duygusal bağı da güçlendirmeye yarayan araçlar arasında yer alır.

Dikkat Güçlendirme Seti 2 Yaş

Dikkat ve konsantrasyon, el, göz ve beyin koordinasyonu, görsel algılama gibi beceriler çocukluk döneminde kazanılan yetiler arasında yer alır. Uygun yaklaşımlar ve oyun için tercih edilen araçların desteği ile çocuğunuz yaşamının ilk yıllarında kendini etkili bir biçimde geliştirebilir. Bunun için ebeveynler olarak sizin yapmanız gereken şey ona bu yeteneklerini ideal şekilde geliştirebileceği ortam ve araçları sağlamaktır. Farklı yapı ve içeriklerle tasarlanabilen dikkat güçlendirme seti alternatifleri ile tam da söz konusu alanlarda çocuğunuzun gelişimini destekleyebilirsiniz. Birbirinden farklı etkinlikler aracılığıyla çocuğunuz eğlencenin doruklarında gezinirken siz de kendinizi onun fiziksel ve zihinsel gelişimini desteklemenin hafifliği içinde bulabilirsiniz.

Dikkat Güçlendirme Seti ve Çocukluk Dönemi

Çocukluk dönemi, çocukların hem fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin güçlü bir biçimde desteklenmesi hem de sorumluluk, özgüven, yaratıcılık gibi konularda karakter geliştirmesine yardım edilmesi gereken hassas bir süreci kapsar. Çocuklar hayatlarının ilk yıllarında içinde bulundukları dünyayı keşfetmek için inanılmaz bir çaba ve merak içine girerler. Onları bu süreçte daha da cesaretlendirmek ve gelişimlerini desteklemek için günümüzde pek çok araçtan söz etmek mümkündür. Bunlardan en etkili olanlar dikkat güçlendirme seti olarak tanımlanan, çocuğa oyun oynama ve öğrenme imkanını aynı anda sağlayan materyallerdir. İçerisinde bulunan ve farklı temaları ele alan egzersizler sayesinde çocukların fiziksel, zihinsel, sosyal, duygusal ve dilsel bakımdan ideal gelişimleri desteklenebilir. Ayrıca dikkat güçlendirme setleri çocuk-ebeveyn birlikteliği ile uygulanabilen, çocukla ebeveyn arasındaki duygusal bağı da güçlendirmeye yarayan araçlar arasında yer alır.

Mutlu ve Bilinçli Çocuklar

Bilinçli ve farkındalık düzeyi yüksek ebeveynler olarak çocuğumuz için her zaman her şeyin en iyisini ister ve dileriz. Bu amaçla günlük hayatımız ne kadar yoğun ve karmaşık olursa olsun onun için düzenli zaman ve enerji ayırmamız gerektiğini biliriz. Dikkat güçlendirme seti olarak bilinen, farklı yaş gruplarındaki çocuklara uygun olarak üretilen eğitim materyalleri ile artık işimiz daha kolay. Profesyonel ekipler tarafından tasarlanan, uzman çocuk psikologları ve çocuk gelişimcilerin onayıyla üretilen bu setler sayesinde hem çocuklarımıza ihtiyaç duydukları desteği sağlayabilir ve hem de onlarla birlikte unutulmaz vakitler geçirebiliriz. Dünyadaki ilk yıllarında onlara verdiğimiz desteğin, takip eden yıllarda onların kişiliğini, mutluluğunu ve başarısını nasıl doğrudan etkileyeceğini unutmayalım.

Ebeveyn-çocuk birlikteliğinde imza atılan kaliteli zamanlar çocuk gelişiminin en vazgeçilmez ve en faydalı unsurları arasında yer alır. Çocuğun hem eğlenmesini hem de bir şeyler öğrenip algılarını pekiştirmesini sağlayan farklı etkinlikler günlük hayatın bir parçası haline getirilmelidir. Çocuğa ezberci bir mantıkla bilgi yüklemeye meyleden yaklaşım ve aktiviteler yerine yaratıcılığın öne çıktığı etkinlikler bu noktada olmazsa olmazdır. Dikkat güçlendirme seti olarak bilinen materyaller sayesinde çocuklar hem aileleriyle eğlence ve keşif odaklı harika zamanlar geçirebilir hem de yepyeni dünyaların, taptaze bilgilerin kapısını açabilirler. Böylece kendilerini her anlamda geliştirme, daha mutlu ve sağlıklı bir geleceğe doğru emin adımlarla ilerleme fırsatı yakalamaları mümkün hale gelir.

Ebeveyn ve Çocuk

Her ebeveynin hayali mutlu ve sağlıklı çocuklar yetiştirmek ve çocukluk yıllarında birlikte bol bol keyifli anı biriktirmektir.

Oyun, çocukların yaşam kaynağıdır.

Çocuk, özellikle yaşamının ilk yıllarında tüm öğrenme ve keşif faaliyetlerini ancak ve ancak oyunlar aracılığıyla gerçekleştirebilir. Dolayısıyla çocuğunuzla birlikte geçireceğiniz vaktin mutlaka oyun merkezli olması gerekir. Oyun ve eğlence saatlerini aynı zamanda öğrenme saatlerine çevirmek ise birtakım eğitim materyalleri aracılığıyla ummadığınız kadar kolay bir nitelik kazanabilir. Farklı yaş gruplarındaki çocuklar için özel olarak hazırlanan dikkat güçlendirme seti alternatifleri ile çocuğunuzla birlikte hayal ettiğiniz çocukluk yıllarını gerçeğe çevirebilirsiniz. Birbirinden eğlenceli ve yaratıcı aktiviteler üzerinden kahkaha ve keyif dolu dakikalar yaşarken bir yandan da onun fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimini ideal biçimde destekleyebilirsiniz.

Dikkat Güçlendirme Seti 2 Yaş

Çocukların gözünde eğlence ve oyun olarak algılanan tüm etkinliklerin aslında gerçek birer eğitici güce dönüşmesi işten bile değildir. Yeter ki söz konusu etkinlik için konsept, içerik ve yöntem doğru belirlenmiş olsun. İşinin ehli profesyoneller tarafından farklı yaş gruplarına uygun biçimde hazırlanan dikkat güçlendirme seti adı altındaki materyaller sayesinde bunu gerçekleştirebilirsiniz. Dikkat güçlendirme setleri, çocuğun oyun dünyasını çok daha işlevli, verimli ve tabi ki keyifli hale getirebilir. Ayrıca ebeveynler olarak siz de onlarla birlikte bu etkinliklere iştirak edip aranızdaki duygusal bağı güçlendirebilir, beraberce harika anılara imza atabilirsiniz. Bu şekilde daha sağlıklı daha donanımlı ve mutlu çocuklar geleceğe merhaba diyebilir.

Çocuk Gelişim Süreci

Çocuk gelişimi, çocukların doğal büyüme evrelerinin hem fiziksel hem de zihinsel parçasıdır. Verimli geçirilen bir çocuk gelişim sürecinin, çocuğun her anlamda gelişimi, karakter oluşumu, özgüven tesisi ve tüm yönleriyle geleceği üzerindeki etkisi doğrudan ve çok büyüktür. Bu dönemde öğrenilenler de, yaşanılan olumlu ve olumsuz deneyimler de silinmesi zor süreçler olarak çocuktaki yerini alır. Dolayısıyla çocuk gelişim süreçleri , büyük bir hassasiyet ve özeni hak eder. Dikkat Güçlendirme Seti , çocuğunuzun ihtiyaç duyacağı kaliteli zaman kavramı için doğru bir yönelimin ilk aşamasıdır.

Dikkat ve Konsantrasyon

Dikkat ve konsantrasyon problemleri , özellikle son yıllarda, korkunç bir biçimde artan uyaran (tablet, telefon, bilgisyar…vb) etkisiyle, pek çok çocuğun ve ebeveynlerin adeta başının belasıdır. Gelişim süreçlerini de kayda değer düzeyde ve olumsuz yönde etkileyen bu tür problemlerin üstesinden gelmek için, ebeveynler olarak, her şeyden önce doğru malzemeye ve doğru yaklaşım biçimlerine sahip olmanız şarttır. Kaliteli zaman kavramını içselleştirmek ve hem çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz, hem de onun tek başına geçirdiği zamanı daha kaliteli hale getirmek için söz konusu materyal ve yaklaşımlara sahip olmanız gerekir. Çocuğun önüne oyuncakları yığıp, “hadi bakalım oyna!” anlayışının, kaliteli zamanla ve çocuk gelişimine doğru desteği vermekle hiçbir ilgi alakası olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Kaliteli zaman geçirirken bütünüyle çocuğunuza odaklanmalı ve onun yalnız başına karar alıp uygulamasına izin verecek ortamı hazırlamalısınız. Ona en güzel desteği ancak bu şekilde ve dikkat güçlendirme setleri ile verebilirsiniz.

Neden Çocuk Akademi ve Dikkat Güçlendirme Seti?

  • Çocuğun bir birey ve kıymetli olduğunu bildiği için.
  • Çocuk gelişiminin doğal akışında seyretmesine izin verirken bir yandan da mutlaka desteklenmesi gereken, asla hafife alınmaması gereken bir döneme tekabül ettiğinin bilincinde olduğu için.
  • Çocukların en çok eğlenerek öğrendiklerinin farkında olduğu, bu ortamı onlara verecek uygun malzemelerin sağlanmasının ne kadar önemli olduğunu bildiği için.
  • Keşfetmenin çocuklar için kaçınılmaz bir deneyim olduğunun ve onların kendi özgürlük sınırları içinde diledikleri gibi keşfetmelerine, sorumluluk alabilmelerine izin veren altyapıyı ve uygun araç gereci temin etmenin ne kadar mühim olduğunun bilincinde olduğu için.
  • Ebeveynlerin tüm bu süreçlerde, doğru görüş, yaklaşım, metotlarla desteklenmesinin ve ihtiyaç duydukları araç gerece ulaşmalarını kolaylaştırmanın hem onlar hem de çocukları üzerinde ne kadar rahatlatıcı ve pozitif etkileri olduğunu adı gibi bildiği için.
  • Hangi koşullar altında olursa olsun, her çocuğun akıllı, vicdanlı, adaletli, özgür, donanımlı, karakterli ve özgüveni yüksek bireylere dönüşmesinin mümkün olduğuna inancı tam olduğu için.

                                          

Çocuk Akademi İlkadım 2-3 Yaş Dikkat Seti

İlkadım Dikkat Seti 24-48 ay arasındaki çocuklar için Uzman Çocuk Psikologları ve Çocuk Gelişimciler eşliğinde özel olarak tasarlanmıştır. Her eğitim setinin içerisinde 32’şer sayfadan oluşan 10 adet kitap ve her kitabın içerisinde 13 adet etkinlik, birer adet faaliyet ve hikaye bulunmaktadır. 4160 adet görsel içeren ve 16 taşlı kontrol karesi ile kullanılan İlkadım Eğitim Seti,toplamda 320 sayfada; 130 etkinlik, 10 faaliyet ve 10 hikaye içermektedir.

23 farklı konseptte etkinlik barındıran İlkadım 2-3 Yaş Dikkat Güçlendirme Seti aynı zamanda her etkinliğin içerisinde Kazanımlar, Görev ve Akademi bölümlerini de kapsamaktadır.