Müşteri Temsilcisi
Tuğba
Müşteri Temsilcisi

Merhaba ben Tuğba. WhatsApp üzerinden bize yazabilirsiniz.

10:26
Whatsapp Destek Hattı
Blog Gönderisi

Erken Çocukluk Döneminde Beslenme

Erken çocukluk, sağlıklı gıda tercihleri ve beslenme alışkanlıkları oluşturmak için kritik bir fırsat penceresi sağlar. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), sağlıklı büyüme ve gelişmeyi desteklemek için yaşamın erken döneminde optimal beslenmenin önemini vurgulamaktadır. Erken çocukluk dönemindeki yetersiz beslenme, bilişsel ve psikososyal işlevsellikte ve daha sonra fiziksel ve çalışma kapasitesindeki gelişimsel eksikliklerle ilişkilidir. Ek olarak, yetersiz beslenme yaşayan birçok çocuk, kronik hastalıklara yakalanma riskini artıracaktır.

Devamını Oku
Blog Gönderisi

Duygusal Zekâ

Çocuklarda duygusal zekanın gelişiminde ailenin de davranışlarıyla doğru bir model olması çok önemlidir. Hisleri görmezden gelinen, çok fazla serbest bırakılan, çok katı ve aşırı disiplinli bir tutuma maruz kalan, ebeveynler arasında tutarsız davranışlara maruz kalan çocuklarda duygusal zekâ gelişimi geride kalır. Çocukların duygusal zekâ ve kişilerarası iletişim becerilerinin gelişim temeli aile tarafından atılır. Çocuklar bireyler arasındaki sözlü-sözsüz iletişimi, yüz yüze iletişimi nasıl yapacaklarını aile kanalıyla öğrenirler.

Devamını Oku
Blog Gönderisi

ÇOCUKLAR VE İNTERNET KULLANIMI

İçinde yaşadığımız bu teknoloji çağında telefon ve bilgisayarlar günlük hayatta işimizi en çok kolaylaştıran ve adeta yanımızdan ayıramadığımız araçlar haline geldi. Bu araçlar internete hızla ulaşmamızı sağlayarak pek çok kolaylık sağlamasının yanı sıra, çocukların da ebeveynlerinden görerek çok erken yaşlardan itibaren tanışmaya başladığı araçlar oldu. Hal böyle olunca telefon veya bilgisayarlar henüz 1 yaşındaki bir çocuğun bile ilgisini çekiyor.

Devamını Oku
Blog Gönderisi

Deprem Sonrası Çocuklara Nasıl Yaklaşılmalı?

Deprem gibi doğal afetler çocukların dünyasında büyük bir yankı uyandırır. Onlar için belki de ilk defa karşılaştıkları ve hakkında pek fazla bilgi sahibi olmadıkları bu doğa olayı oldukça tedirgin edicidir. Bundan dolayı yetişkinlerin yardımına ve rehberliğine ihtiyaç duyarlar. Onlar için bu yardımı sağlarken dikkat edilmesi gereken önemli bazı noktaları bir araya getirdik.

Devamını Oku
Blog Gönderisi

Kurban Bayramı Çocuklara Nasıl Anlatılmalı ?

Kurban bayramı çocuklara nasıl anlatılmalı? Kurban Bayramı diğer bayramlara göre içerdiği ritüellerden dolayı çocuklara anlatılırken ayrıca dikkatli olunmalıdır. Özellikle 7 yaşından önce çocukların kesinlikle kanlı kesim aşamalarına televizyonda dahi olsa maruz kalmaması gerekmektedir. Bu durumu çocuklar yetişkinler gibi algılayamayacağından daha ağır travmaların tetikleyicisi olabilir.

Devamını Oku