Müşteri Temsilcisi
Tuğba
Müşteri Temsilcisi

Merhaba ben Tuğba. WhatsApp üzerinden bize yazabilirsiniz.

03:17
Whatsapp Destek Hattı
Blog Gönderisi

Kurban Bayramı Çocuklara Nasıl Anlatılmalı ?

Kurban bayramı çocuklara nasıl anlatılmalı? Kurban Bayramı diğer bayramlara göre içerdiği ritüellerden dolayı çocuklara anlatılırken ayrıca dikkatli olunmalıdır. Özellikle 7 yaşından önce çocukların kesinlikle kanlı kesim aşamalarına televizyonda dahi olsa maruz kalmaması gerekmektedir. Bu durumu çocuklar yetişkinler gibi algılayamayacağından daha ağır travmaların tetikleyicisi olabilir.

Devamını Oku
Blog Gönderisi

Psikososyal Gelişim (10-14 Yaş)

Ortaokula başlayan çocuğun gelişimi düzenli, huzurlu, elde edilen bilgilerin özümsendiği, toplandığı ve dengelendiği bir ara evreye tekabül eder. Bu dönemde çocuk, kendine özgü genel tüm özelliklerini benimseyerek birey olma yolunda davranış örüntülerini oluşturmaktadır. Ergenlik döneminin gerilim ve huzursuzlukları onun için henüz söz konusu değildir. Ortaokul çocuğu için psikososyal gelişim, çocuğun gelişiminin dengelediği bir altın çağı kapsar.

Devamını Oku
Blog Gönderisi

2 Yaş Sendromu

Ailelerin korkulu rüyası olan 2 yaş sendromu; bebeklik döneminden çocukluk dönemine ilk adımların atıldığı 1,5 ile 3 yaş arasında görülen, bazen aileyi zorlayan ve çocuğa nasıl davranılması gerektiği konusunda duyulan endişelerle geçen ancak tüm sağlıklı çocuklarda olması beklenen ve psikolojik gelişim içinde çok önemli olan bir süreçtir.

Devamını Oku