A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: fopen(/var/cpanel/php/sessions/ea-php74/ci_session23a7a192de82676595e114b35a8643319770d81c): failed to open stream: No space left on device

Filename: drivers/Session_files_driver.php

Line Number: 176

Backtrace:

File: /home/cocukakademi/public_html/application/core/Veripay_Controller.php
Line: 16
Function: __construct

File: /home/cocukakademi/public_html/application/controllers/Homepage.php
Line: 16
Function: __construct

File: /home/cocukakademi/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: session_start(): Failed to read session data: user (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php74)

Filename: Session/Session.php

Line Number: 143

Backtrace:

File: /home/cocukakademi/public_html/application/core/Veripay_Controller.php
Line: 16
Function: __construct

File: /home/cocukakademi/public_html/application/controllers/Homepage.php
Line: 16
Function: __construct

File: /home/cocukakademi/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

Hakkımızda - Çocuk Akademi
Müşteri Temsilcisi j
Tuğba
Müşteri Temsilcisi j

Merhaba ben Tuğba. WhatsApp üzerinden bize yazabilirsiniz.

07:02
Whatsapp Destek Hattı
Hakkımızda

Hakkımızda

Temel Değerler


Her çocuk tek başına bir değerdir. Bu değerin farkında olmaya, onu hissetmeye ve elbette kıymetini bilmeye hakkı vardır. Çocuk Akademi olarak bizler, çocuğa değer vererek atıyoruz her bir adımımızı. Sunduğumuz araç ve yöntemler, çocukların öğrenmelerine ve gelişmelerine yardımcı olurken onlara mutlu ve kendileri olmak için fırsat tanıyor. Her bir çocuğun ayrı bir insan ve birey olduğu anlayışını elden hiç bırakmadan onlar için verimli birgelişim zemini hazırlıyoruz.


Amaç-Hedef

Çocuk Akademi’nin amacı; çocukların, her şeyden önce mutlu ve daima kaliteli zaman geçirmesine en uygun zemini ve araç gereci tespit ve temin etmek. Çocuğun eğlenirken öğrendiği; öğrenirken mutlu olduğu; keşfetmenin, problem çözmenin, sorumluluk almanın, tek başına bir şeyler yapabilmenin ona sağladığı özgürlük ve eğlence alanından sonuna kadar keyif alabildiği materyal ve yöntemler hakkında ebeveynlere yol göstermek. Çocuk gelişimine ve ebeveynlere verdiği hakiki destekle “Türkiye’nin çocuk” portalı unvanını hakkını vere vere sürdürmek.

Çocuk Gelişim Desteği


Çocuk gelişimi, çocukların doğal büyüme evrelerinin hem fiziksel hem de zihinsel parçasıdır. Verimli geçirilen bir çocuk gelişim sürecinin, çocuğun her anlamda gelişimi, karakter oluşumu, özgüven tesisi ve tüm yönleriyle geleceği üzerindeki etkisi doğrudan ve çok büyüktür. Bu dönemde öğrenilenler de, yaşanılan olumlu ve olumsuz deneyimler de silinmesi zor süreçler olarak çocuktaki yerini alır. Dolayısıyla çocuk gelişim süreçleri, büyük bir hassasiyet ve özeni hak eder. Dikkat ve konsantrasyon problemleri, özellikle son yıllarda, korkunç bir biçimde artan uyaran (tablet, telefon, bilgisyar…vs) etkisiyle, pek çok çocuğun ve ebeveynlerin adeta başının belasıdır. Gelişim süreçlerini de kayda değer düzeyde ve olumsuz yönde etkileyen bu tür problemlerin üstesinden gelmek için, ebeveynler olarak, her şeyden önce doğru malzemeye ve doğru yaklaşım biçimlerine sahip olmanız şarttır. Kaliteli zaman kavramını içselleştirmek ve hem çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz, hem de onun tek başına geçirdiği zamanı daha kaliteli hale getirmek için söz konusu materyal ve yaklaşımlara sahip olmanız gerekir. Çocuğun önüne oyuncakları yığıp, “hadi bakalım oyna!” anlayışının, kaliteli zamanla ve çocuk gelişimine doğru desteği vermekle hiçbir ilgi alakası olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Kaliteli zaman geçirirken bütünüyle çocuğunuza odaklanmalı, çocuğunuzun tüm dikkatini elindeki işe vermesini sağlamalı ve onun yalnız başına karar alıp uygulamasına izin verecek ortamı hazırlamalısınız. Ona en güzel desteği ancak bu şekilde verebilirsiniz. Tüm bunları hayata geçirmek için ihtiyaç duyduğunuz materyalleri edinme ve çocuk gelişimini destekleyici en doğru yöntem, tutum ve anlayışlarla tanışma, Çocuk Akademi ile mümkün. Evrensel anlamda kabul görmüş ve uzun dönemlere dayanan süreçte faydaları kanıtlanmış metotların, dünya çapında kullanılan ve yine yararları ile sağladığı destek hakkında işinin ehli profesyonellerin üzerinde hem fikir olduğu eğitim materyallerinin teminini üstlenen bir oluşumuz. Gelişimlerinin tüm süreçlerinde çocuklarınızın ve ebeveynliğin en sancılı anlarında sizin yanınızdayız.


Neden Çocuk Akademi?


- Çocuğun bir birey ve kıymetli olduğunu bildiği için.
- Çocuk gelişiminin doğal akışında seyretmesine izin verirken bir yandan da mutlaka desteklenmesi gereken, asla hafife alınmaması gereken bir döneme tekabül ettiğinin bilincinde olduğu için.
- Çocukların en çok eğlenerek öğrendiklerinin farkında olduğu, bu ortamı onlara verecek uygun malzemelerin sağlanmasının ne kadar önemli olduğunu bildiği için.
- Keşfetmenin çocuklar için kaçınılmaz bir deneyim olduğunun ve onların kendi özgürlük sınırları içinde diledikleri gibi keşfetmelerine, sorumluluk alabilmelerine izin veren altyapıyı ve uygun araç gereci temin etmenin ne kadar mühim olduğunun bilincinde olduğu için.
- Ebeveynlerin tüm bu süreçlerde, doğru görüş, yaklaşım, metotlarla desteklenmesinin ve ihtiyaç duydukları araç gerece ulaşmalarını kolaylaştırmanın hem onlar hem de çocukları üzerinde ne kadar rahatlatıcı ve pozitif etkileri olduğunu adı gibi bildiği için.

- Hangi koşullar altında olursa olsun, her çocuğun akıllı, vicdanlı, adaletli, özgür, donanımlı, karakterli ve özgüveni yüksek bireylere dönüşmesinin mümkün olduğuna inancı tam olduğu için.

 

Bloglar


Çocuk Akademi, tam bir çocuk gelişim desteği veren, farklı yaş gruplarına özel eğitim setleri ve materyallerin temininin yanında blog sayfasıyla da bu süreci destekleyici ve yol gösterici bir misyon üstleniyor. Çocuk Akademi blog, başta ebeveynlerin deneyimlerini paylaşıp, diğer ebeveynlere fikir verdiği, yol gösterdiği ve kimi zaman ilham olduğu birbirinden faydalı yazılara ev sahipliği yapıyor. Uzman psikologların, öğretmenlerin, çocuk gelişimcilerinin ve bu süreçle
profesyonel anlamda ilgili farklı meslek gruplarından değerli uzmanların yönlendirici görüş, fikir ve tecrübelerini paylaştıkları yazılara yine Çocuk Akademi blog sayfasında yer veriliyor. Güncel olarak eklenen yazılar sayesinde çocuk gelişiminin hemen her safhası hakkında faydalı ve size ışık tutacak görüşlere ulaşabilirsiniz.


Canlı Yayınlar


Çocuk Akademi, yüz binlerce kişiyi, yaşama dair ortaklıkları üzerinden tek bir platformda bir araya getiren Instagram hesabı aracılığı ile ebeveynlerin sorularına yanıt arıyor. Haftanın belirli günlerinde, mesleğinde uzman psikologlar, çocuk gelişimciler ve doktorlar ile ebeveynler arasındaki iletişimi canlı yayınlarla sağlayarak bu kitlelerin birbirine ulaşmasına vesile oluyor. Bu sayede ebeveynler çocuklarının yaşam ve gelişim süreçlerine dair akıllarını kurcalayan her soruyu işin uzmanlarına sorma ve işin içinden çıkamadıkları noktalarda destek alma fırsatı elde ediyorlar. Bu sırada birbirlerinin deneyimlerinden de haberdar olarak gelecekte yaşayacakları tecrübelere karşı daha hazırlıklı ve bilgi sahibi olabiliyorlar.

Çocukların vaktinin ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Kaliteli zamanın onların fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimleri için ne derece zaruri ve kaçınılmaz olduğunun farkındayız. Bunun için sadece uygun olduğuna inandığımız ve inancımızın sağlamasını dünya çapında geçerli uzman görüşleriyle yaptığımız ürünleri sizinle paylaşıyoruz.


Zeka Gelişimi ve Akıl Oyunları


Çocuk gelişim süreçleri, çocuk için olduğu kadar ebeveynler için de benzersiz bir keşif dönemini kapsar. Çocuklarının fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal anlamda gösterdikleri hızlı gelişim karşısında çoğu zaman şaşkınlıkla hayranlık arasında gidip gelmeleri bundandır. Bu noktada bir ebeveyne düşen en önemli görev, çocuğunun gelişim sürecini en güzel şekilde destekleyecek zemini hazırlamak ve onun var olan kapasitesini ortaya çıkarabilecek
destekleyici araç gereç ve yöntemlerden yararlanmaktır.

Akıl ve zeka oyunları; çocukların çözümsel, stratejik, rasyonel, inovatif düşünme becerilerini destekleyen, problem çözme ve sonuca ulaşma yeteneklerini geliştiren, hafızasını kuvvetlendiren, karar alma kapasitesini artıran çok çeşitli unsurları içeriğinde barındırır. Akıl oyunları sayesinde algılama, kavrama ve anlama becerileri gelişen çocuğun, yaşamın her alanında yüksek zihinsel performans sergilemesi beklenen bir durumdur.


Kıssadan Hisse
Yaklaşımınızı, yönteminizi ve uygun materyalleri belirleyip edindikten sonra yapmanız gereken tek şey çocuğunuzu merkeze almaktır. Ona ve gelişim sürecine saygı duyun, gerçekten gerekmedikçe ona ve özgürlük alanına müdahale etmeyin. Bırakın karar almayı ve birey olmayı tecrübe etsin. Siz bunu yapabileceği zemini ona sağlayın ve sonsuz bir bahşedin, bu kadarı kafi. Şimdi ey ebeveyn; bana mutlu çocukların resmini çizebilir misin? Çizebilirsin. Merak etme; Türkiye’nin ebeveyn ve çocuk akademisi, hep oralarda bir yerde olacak.

Vizyonumuz

Vizyon
Çocuk Akademi, çocukların ihtiyaç duyduğu donanımları onlara kazandırmaya odaklı, etkili, doğru ve elbette keyifli ve mutlu bir çocuk gelişim süreci geçirmenin yol, yöntem ve anlayışlarına yoğunlaşan, çocuğa kıymet veren bir yaklaşımla kıymetli çocuklar yetiştirilmesine zemin hazırlayan gerçek bir çocuk portalı. Bu yolda, her çocuğun ayrı bir birey olduğu gerçeğini aklından çıkarmadan, her yaş grubunun farklı öğrenme biçimlerine açık olduğunu ve her çocuğun ne koşulda olursa olsun öğrenmeye olduğu kadar eğlenmeye, mutlu olmaya da hakkı olduğu anlayışıyla hareket ediyor. Çocuk gelişim süreçlerinde kullanılan uygun yol, yordam, etkin araç ve pozitif yaklaşımların, önce kendi yaşamına ve
sonra geleceğe umutla bakmasını bilen, donanımlı bireyler yaratacağına olan inancı tam. 

Misyonumuz

Misyon
Çocuk Akademi, çocuk gelişim sürecinin ve bu sürecin doğru yönetilmesinin, aslında çocuğun tüm yaşamının ana mimarı olduğu gerçeğinden yola çıkarak, onun, bu süreci en güzel, doğru ve anlamlı şekilde geçirmesine yardımcı olacak her türlü araç, yöntem ve görüşü desteklemeyi ve paylaşmayı kendine görev bilmiş bir çocuk portalı.